Пятница, 29.03.2024, 07:42
Приветствую Вас Гость | RSS

Княжий двір

Техносфера

Лісове господарство. Промисловість на території міста Яремче розвивалась слабо.  Найбільшим великим промисловим підприємством в останній  час був лісозавод Ворохтянського лісокомбінату, щорічний об'єм переробленої деревини якого складав біля 50 тисяч кубометрів. В даний час дане підприємство, після реформування лісокомбінату, працює на засадах приватної власності. На території м.Яремча (на землях інших користувачів) функціонують  пилорами з невеликими обсягами переробки деревини.
Ліси Яремчанського регіону відіграють важливу водоохоронну, водорегулюючу,  грунтозахисну, полезахисну і протилавинну функції. Протиерозійну і грунтозахисну роль лісів в гірських умовах важко переоцінити. Лісові насадження, підтримуючи грунт в належному  стані запобігають його  змиву, розмиву та іншим руйнуванням. Ліси мають велику вагу як рекреаційно-лікувальний ресурс. Переважання у лісових екосистемах хвойних порід, що продукують фітонциди і терпени, забезпечує високі оздоровчо-гігієнічні функції лісу.
Промислова заготівля деревини здійснюється Ворохтянським і Верховинським ДЛГ, Верховинським районним лісгоспом. В Карпатському НПП в усіх зонах, за винятком заповідної, проводяться тільки рубки пов'язані з веденням лісового господарства – це рубки догляду  (крім прохідних) і санітарні рубки. В місцях, де це дозволено,  використовуються недеревні ресурси: збір дикорослих плодів, ягід (чорниці, малини, ожини, брусниці), грибів і носить любительський характер, так як  промислова заготівля недеревної сировини забороняється.
Шляхи сполучення та зв’язок. Через північну частину території НПП вздовж річок Прут, Прутець Яблуницький,   Яблуниця   проходить   автодорога  державного  значення  Івано-Франківськ-Рахів. В межах парку протяжність дороги  34 км, ширина  асфальтного покриття 6-7 м, земельного полотна – 10 м, смуги  відчудження до 39 м, максимальна пропускна здатність до 2 тис. автомашин за добу. Стан дорожнього покриття в деяких місцях потребує ремонтних робіт.
В селі Татарів від дороги Івано-Франківськ-Рахів починається автодорога Татарів-Снятин (через смт. Ворохту, Верховину). На території м.Яремче вона проходить вздовж річки Прут і має протяжність 13.5 км, ширину асфальтного покриття - 6 м, земельного полотна – 10 м, смуги  відчудження до 28 м, максимальну пропускну здатність до 1500 автомашин за добу. В цілому стан дорожнього покриття задовільний.
Від  дороги Івано-Франківськ-Рахів парку відходять автодороги  районного значення на х. Багрівець протяжністю 4 км, на прис. Женець протяжністю 2.5 км, і побудована нова дорога до с. Поляниця 2.5 км, автодорога має асфальтове покриття шириною до 5 м. Стан автодороги задовільний.
Від  автодороги   Татарів - Снятин  в  смт. Ворохта  відходить  дорога  на прис. Вороненка протяжністю 5.5 км. Покриття її  щебінчасте і грунтове шириною до 5 м. Стан автодороги в окремих місцях незадовільний  і в багатьох місцях вимагає реконструктивних робіт. В шести кілометрах вище смт. Ворохта від автодороги Татарів - Снятин  відходить  дорога  районного значення на прис. Завоїла (10-й кілометр) і далі до спортивної бази  ”Заросляк" протяжністю 12 км. Дорожне покриття  асфальтне, шириною 5 м і має хороший стан.
В цілому на території м.Яремче є 80 км автодоріг  державного, обласного і районного значення, тобто 0,16 км на  км2. В цілому, густота доріг  загального користування складає 0.51 км на 1км2. Слід також врахувати, що дороги розміщені в переважній більшості по долинах рік, великих потоків і  на прилеглих до них територіях.
Через місто проходить залізниця широкої колії від  м. Івано-Франківськ до Рахова. Загальна довжина залізниці в межах міста 37 км. Перетин її з автомобільними дорогами здійснюється, в основному, на одному рівні. В інших випадках для цих цілей використовуються шляхопроводи і простір під залізничними мостами. Складний гірський рельєф місцевості і досить висока щільність гідрографії зумовили будівництво на залізниці і автомобільних дорогах значної кількості мостів різної величини, а також підпірних стінок і гідроспоруд. Залізниця проходить через  декілька тунелів. Залізницею перевозяться нафтопродукти, лісоматеріали, будівельні матеріали. Крім цього залізницею за рік перевозиться до 0.8 млн. пасажирів, біля 80% із них складає місцеве населення. Залізницею прибуває і частина відпочиваючих, хоча останнім часом туристи надають перевагу маршрутним таксі та легковому автотранспорту.
Низька щільність сітки автомобільних доріг визначає високу інтенсивність руху автотранспорту. По складу автомобільний потік поділяється наступним чином: вантажний автотранспорт 70%, легковий автотранспорт 20 %, автобусний – 10%.    Найбільшу тенденцію до росту має потік легкового автотранспорту, доля якого постійно збільшується.
Сільське господарство. З давніх часів важливе місце в господарському укладі гуцулів займає тваринництво з перевагою вівчарства. На цій основі склалась культура полонинського господарства зі своїми типами споруд, формами випасу, виробничих функцій, організації побуту, способами обробки, переробки молокопродуктів і т.д. Випас худоби влітку, переробка молока, заготівля сіна на зиму були одним з основних занять гуцулів. Сьогодні тваринництвом на території Яремчанської міської Ради населення займається в особистих господарствах.

  Ррекреація на території м.Яремче
Рекреація – відновлення сил і здоровя людей при безпосередньому спілкуванні з природою. М.Яремче є одним з найпопулярніших курортно-рекреаційних районів всеукраїнського значення. Тут щороку відпочивають близько мільйо¬на чоловік, і їх кількість постійно зростає. Розвивається мережа баз різних підприємств та організацій. Значно поширився в регіоні неорганізований туризм. Яремчанський регіон є унікальним природним комплексом, де є сприятливі умови для розвитку пізна¬вальної та утилітарної рекреації. Цьому сприяють бага¬та та різноманітна рослинність і мальовничі ландшафти. Розв'язання завдання раціонального використання лі¬сових територій для відпочинку, лікування і туризму з урахуванням різних видів і форм рекреації сприяло орга¬нізації в 1980 р. Карпатського природного національного парку. Головним критерієм обгрунтування площі національно¬го парку слід вважати можливість дотримання заповідно¬го режиму та забезпечення рекреаційної місткості, без порушення рекреаційних норм природокористування. На жаль, затверджена площа Карпатського національного парку (50,3 тис. га) надто мала і тому не відповідає згаданим вимогам: на нього впливають сусідні ділянки які перебувають у господарському користуванні, різко виявляються наслідки антропогенного впливу.
На сьогодні Яремчанський територіально-рекреаційний комплекс обслуговує велику кількість туристів (10,2% за¬гальної кількості  країни).
Розширення рекреаційного потенціалу в Яремчанському ре¬гіоні можна досягнути за рахунок відповідного впорядкування лісів І і II груп державного лісового фонду (території Делятинського та Ворохтянського ДЛГ).

Форма входа
Княжий Двір

78500, Івано-Франківська обл., м.Яремче, вул. Грушевського 34/2.
(067) 2602262
(095) 9391514
knyazhyi-dvir@ukr.net
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Архив записей
Погода
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0